Vaše dotazy

Napište váš dotaz

 
 
 
 
 
 
Pokud zadáte emailovou adresu, přijde vám odpověď okamžitě na tento email.
Pole označená * jsou povinná.
Váš email nebude zobrazen.
99 dotazů
Pavla Pavla napsal dne 28. 4. 2022 v 22:48
Dobrý den, můžeme s sebou vzít psa?
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, psa vzít můžete, ale vždy na tento dotaz píšeme, ať to účastníci opravdu dobře zváží. Pokud už se rozhodnete ho vzít, pes musí být po celou dobu na vodítku - nesmí jakýmkoliv způsobem ohrožovat, ani obtěžovat ostatní účastníky akce. Hrozí nebezpečí střetu především s jedoucími cyklisty a proto musí být neustále pod přímou kontrolou majitele. Děkujeme za pochopení.
Jarmila Štůlová Jarmila Štůlová napsal dne 28. 4. 2022 v 11:33
V letošním roce se zúčastníme poprvé akce Bílý kámen, dosud jsme navštívili několikrát v červenci Starou Vodu. Jsme aktivní senioři a 10letý vnuk a zvolili jsme si tuto trasu: Libavá - vstupní stanoviště 57 - Libavský potok - směr Zigartice - obnovený hřbitov - Odra - Vojnovická kaplička - Královská studánka - Stará Voda - Libavá. Máme silniční kola. Prosím, je zvolená trasa pro nás vhodná ? Děkuji za odpověď .
Odpověď od: Pořadatelé
Trasa je letos nově otevřená, ze vstupu č. 57 na Starou Vodu je to moc pěkný 12 kilometrový úsek, povrch je zde směs asfaltu, šotoliny, štěrku a dalšího, ve směru v jakém píšete je trasa mírně do kopce, protože vede proti proudu Odry a Lazského potoka. Pokud se ale budete vracet ze Staré Vody do Města Libavá, zase to budete mít pěkně z kopce. Celkově i s cestou zpět to bude cca 20 kilometrů, ale to určitě zvládnete, máte na to čas až do 16 hodin.
Jaromír Jílek Jaromír Jílek napsal dne 28. 4. 2022 v 6:38
Dobrý den. Někteří cyklisté jsou velmi bezohlední vůči pěšáků. Snad by bylo vhodné některé trasy důsleně vyhradit jen pro pěší. Proto se neúčastníme.
Odpověď od: Pořadatelé
Bohužel není v silách pořadatelů (a ani bychom nechtěli) dělit trasy mezi cyklisty a turisty. Věříme, že obě skupiny účastníků se dokáží vzájemně respektovat a pokud to tak není, jsou to snad pouze výjimky.
Soňa Soňa napsal dne 28. 4. 2022 v 5:48
Chtěli jsme letos poprvé, ale kvůli nucenemu příspěvku na UK se nezúčastním. Příspěvek by měl být na základě dobrovolnosti. Tak snad příští rok.
Pavel Musil Pavel Musil napsal dne 27. 4. 2022 v 19:44
Dobrý den, jsou parkoviště nějak označena? Případně příjezdy k nim? Nevypadá že jsou značky na mapě přesně v místě parkovišť.
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, pořadatelé nijak nezajišťují parkoviště pro účastníky. Do mapy jsou vyznačena parkoviště tam, kde se dá nějak vaše vozidlo odstavit, běžně podél silnice a podobně. Pokud máte dotaz ohledně parkování v konkrétní obci, napište nám na email info@bilykamen-libava.cz, zkusíme vás blíže nasměrovat.
Zdeněk Sukeník Zdeněk Sukeník napsal dne 26. 4. 2022 v 13:21
V propozicích máte stále poplatek 50 a ve Vaších dotazech jsem se dočetl,že jste to zvýšili na 100.Proto se nezučastníme.
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, děkujeme za upozornění, výši vstupného v propozicích jsme upravili na správnou částku.
Přemek Přemek napsal dne 26. 4. 2022 v 8:37
Ahoj, účastníci, kdyby chtěl někdo zkouknout nebo si stáhnout nedělené výškové profily v netisknutelné verzi, ale zato hezky škálovatelné ve vektoru (tj. alternativní verze zveřejněných, přizpůsobených k tisku), má možnost tady: www.premovo.cz/bilykamen/Profily tras_220418.pdf
Miloš Miloš napsal dne 22. 4. 2022 v 14:45
Dobrý den.Těšil jsem se,stejně jako každý rok,ale letos vynechám.Nepřijde mi správné,vaše rozhodnutí,navýšit vstupné za účelem netransparentního příspěvku pomoci Ukrajině.Každý by se měl dobrovolně rozhodnout zda chce a případně jakou formou přispět.Né takto nuceně z rozhodnutí pořadatele.
Jarek Jarek napsal dne 20. 4. 2022 v 11:20
Dobrý den, v sekci Ke stažení pod odkazem na cyklovlak Ostrava - Budišov se chybně nachází informace k cyklovlaku Olomouc - M. Beroun.
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, omlouváme se, již by mělo být v pořádku.
Tom Tom napsal dne 19. 4. 2022 v 11:07
aktualni stav opravy cesty - viz www.dopravniinfo.cz kamera blizko Potstatu
Tomáš Tomáš napsal dne 17. 4. 2022 v 13:48
Co znamená "Oprava silnice" mezi Kozlov - Zelený kříž-Potštát ? Dá se tam projet na kole?
Pavel Pavel napsal dne 8. 4. 2022 v 11:25
27 lidí od nás z práce letos nepojede. Povinné pomáhání je pro nás nepřijatelné. Dobrovolné budiž,ale takto ne. Snad tedy příště.
whitestone whitestone napsal dne 6. 4. 2022 v 23:19
Pokud jde o solidaritu, tak rád bych svoji část vstupného věnoval na civilní oběti v Jemenu. Nejen na Ukrajině totiž probíhá válka. Děkuji.
Petr Petr napsal dne 5. 4. 2022 v 8:13
Dobrý den, letos tedy, bohužel, vynechám. Je dobré pomáhat potřebným, ale udělat to takovým, povinným, způsobem mi nepřijde vhodné. Proč raději neuděláte na několika místech v areálu sbírkové body. Tam ten kdo bude chtít přispět, přispěje...? Většina lidí již pomohla nebo pomáhá, ale podle svého uvážení, na místa, kde to cítí... Ale povinně v rámci vstupného...
Pavel Musil Pavel Musil napsal dne 4. 4. 2022 v 20:31
Dobrý den, stále čtu o mapě a nikde ji ke stažení nemohu najít.
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, mapu zrovna aktualizujeme pro letošní ročník tak, aby v ní již byla zahrnuta i nově povolená trasa. Věříme, že nejpozději během příštího týdne ji naleznete v sekci Ke stažení. Díky za trpělivost a přejeme hezký den.
Ivan Ivan napsal dne 1. 4. 2022 v 12:34
Do začátku Bílého kamene zbývá měsíc. Jak to vypadá? Bude se akce konat? Nebo vzhledem k válce na Ukrajině bude akce zrušena...? Díky za odpovědi.
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, ano, akce se letos bude konat a to tradičně na státní svátek 1. května. Protože nám není situace na Ukrajině lhostejná, výnos z letošního vstupného bude věnován na některé z kont solidarity s Ukrajinou. Právě z toho důvodu bude letos vstupné mimořádně zvýšeno na 100,- Kč. Věříme, že účastníci Bílého kamene tento krok pochopí. V nejbližších dnech také na webu zveřejníme tiskovou zprávu k akci se souhrnem všech novinek pro letošní ročník. Pokud jste přihlášen k odběru novinek, přijde vám tisková zpráva přímo do vaší emailové schránky. Hezký den!
Petr Petr napsal dne 30. 8. 2021 v 13:41
Děkujeme za vydařenou akci 2021. A dovolím si malý podnět do budoucna - manželka byla letos poprvé a marně očekávala Varhošť a dobové fotografie umístěné na místě zničené vesnice. Ony totiž podtrhují tu tragickou atmosféru nedávné minulosti a dokazují, že v tomto houští žili lidé, které semlela politika a válka. Děkuji Petr.
Vlasta S. Vlasta S. napsal dne 29. 8. 2021 v 8:24
Děkujeme všem, kteří nám tím, že připravili letošní "Kámen", umožnili vstup na území voj. prostoru. Cestou k přehradě Barnov (a zpět do Ludoměře p. Strážnou) jsme si užívali nádherné výhledy např. na Lysou horu i Radhošť. Díky moc!
Markéta Markéta napsal dne 28. 8. 2021 v 14:29
Děkuji moc organizátorům za uskutečnění této akce, příští rok snad bude v klasickém termínu a za větší účasti.
Jiří B. z PV Jiří B. z PV napsal dne 17. 8. 2021 v 12:53
Dobrý den, při studiu mapy 2021 jsem našel změnu (oproti 2019), kterou jste ve Zpravodajích dosud nezmínili... a přitom je velmi cenná. Nová trasa z Hluboček přes NEPŘÍVAZ, vrcholy Brána a Strážisko na magistrálu... SKVĚLÝ NÁPAD!! Zbývá zdůraznit, že se přemístilo vstupní stanoviště č. 49 v Hlubočkách od Skiareálu ke křižovatce ulic Olomoucká / Dukelských hrdinů a Československé armády, z nějž lze tuto trasu začít. Zároveň však není k dispozici dřívější trasa U jezevčích nor... jen tak pro zajímavost, proč nemohla zůstat? Díky. Jiří (P.S. Doufám, že v mapě není "chyba tisku"... a pokud jsem umístění stanoviště 49 popsal špatně, omlouvám se a prosím, opravte mě.)
Admin Reply:
Dobrý den - úpravy stávající mapy se před tiskem dokončují, vstupní stanoviště na popisované křižovatce tam bude jistě uvedeno. Tato nová trasa nám byla povolena jako náhradní za původní, jdoucí přes cestu U jezevčích nor, které je v současné době těžko sjízdná a nebude ani v budoucnu používána. Mnoho hezkých cyklokilometrů po Libavé! P.S.: Ještě doplním, že křižovatka č. 49 - a tedy i vstupní stanoviště - bude až na hranici Vojenského újezdu Libavá, tj. na konci ulice Československé armády. V tomto je chyba v mapě, kterou postupně dolaďujeme podle připomínek dalších pořadatelů. Krásný zbytek dne!