Vaše dotazy

Napište váš dotaz

 
 
 
 
 
 
Pokud zadáte emailovou adresu, přijde vám odpověď okamžitě na tento email.
Pole označená * jsou povinná.
Váš email nebude zobrazen.
135 dotazů
Petr Petr napsal dne 8. 6. 2024 v 20:23
Dobry den, mate prosim k dispozici tabulky zobrazene na fotografii https://bilykamen-libava.cz/wp-content/uploads/2023/05/DSC_1803-scaled.jpg? Hledam cokoli spojeneho s obci Neueigen / Nova Ves nad Odrou. Moji davni predkove pochazeli odtud. Dekuji
Tomáš Tomáš napsal dne 15. 5. 2024 v 11:44
Je v plánu propojit Zigartice a Velkou Střelnou? díky
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, jak jsme již psali v dotazu dřív - ani tuto trasu bohužel nikdy nezpřístupníme. Vede totiž tou nejpřísněji hlídanou oblastí vojenského prostoru leteckých střelnic, ve které je vysoké riziko kontaktu s nevybuchlou municí. Hezký den.
Honza Honza napsal dne 2. 5. 2024 v 13:37
Dobrý den, Nevíte proč úřad vojenského újezdu nechce přepnout okolí Barnovské přehrady do režimu dočasně přístupný podobně jako oblast u Potštát nebo Mrsklesy? Co vytvoření t takové oblasti o víkendu pro veřejnost předchází? Nikde jsem se nedočetl jak dlouho funguje v tomto režimu i přístup k prameni Odry...díky za info
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, na takovou otázku odpovědět určitě neznáme. Jedním z důvodů, proč Armáda nechce tuto oblast přesunout do jiného režimu, by však mohla být přítomnost armádních objektů.
Lukáš Lukáš napsal dne 2. 5. 2024 v 10:05
Chci se zeptat jestli máte v plánu zahrnout trasu Potštát - Milovany - Čermná - Nová Ves... podle mého názoru s hlavní cestou Kozlov - Potštát pěkná okruhovka pro cyklisty.
Odpověď od: Pořadatelé
Sice vás nepotěšíme, ale tuto trasu bohužel nikdy nezpřístupníme. Vede totiž tou nejpřísněji hlídanou oblastí vojenského prostoru leteckých střelnic, ve které je vysoké riziko kontaktu s nevybuchlou municí. Budeme se ale snažit přidat zase jiné trasy, které by cyklistům přidaly další možností okruhů, jak píšete. Hezký den.
Jan Jan napsal dne 30. 4. 2024 v 20:59
Chtěl bych jet jen k prameni Odry a zpět do Kozlova. Je nutný 100 Kč poplatek?
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, 1.5. ano. Díky za pochopení.
Jiří Konopčík Jiří Konopčík napsal dne 30. 4. 2024 v 19:18
můžete mi poradit kde zaparkovat auty když chceme vstoupit do VVP v Mrsklesích děkuji za odpověď
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, parkovat v Mrsklesích můžete přímo před kulturním domem, nebo poté na silnici vedoucí od skládky směrem na Kovákov, viz mapu: https://mapy.cz/s/fonozereje
Beata Beata napsal dne 30. 4. 2024 v 13:31
Dobrý den, mohu jako turista vzít psa na vodítku s sebou?
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, ano, můžete, ale prosíme opravdu celou dobu na vodítku a dávat na něj velký pozor, aby se nezapletl mezi projíždějící cyklisty. Díky předem a hezký výlet!
Petr Petr napsal dne 30. 4. 2024 v 13:24
Lze zaplatit vstupné na akci online (dopředu)?
Odpověď od: Pořadatelé
Bohužel ne, budete muset v hotovosti na vstupním stanovišti. Ale nebojte, zas tak moc se nezdržíte - pořadatelé vám nalepí identifikační pásek na ruku/řidítka a jedete dál.
Marek Marek napsal dne 30. 4. 2024 v 13:05
Dobrý den. Bude k dispozici na vstupním bodě papírová mapka? Děkuji za odpověď. M.
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, jasně, velkou mapu formátu A3 dostanete na vstupním stanovišti. Budeme se těšit zítra!
Aleš Aleš napsal dne 29. 4. 2024 v 22:14
Pokud vím tak o víkendech a svátcích by měla být otevřená trasa Podlesí-Staré Oldřůvky spodem podél Odry. Ale ve vaší mapě není ani modrá ani červená - znamená to, že se tama jet nesmí?
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, bohužel tato trasa není během akce Bílý kýmen povolena. Podle slov přednosty Vojenského újezdu Libavá jsou v den konání Bílého kamene povoleny pouze trasy vyznačené v mapě akce. Kromě toho se na této trase nachází brod, který je při zvýšené hladině řeky Odry špatně sjízdný. Díky za pochopení.
Zdenek Chmelar Zdenek Chmelar napsal dne 29. 4. 2024 v 10:09
Dobrý den, chci se zeptat jestli musí mít cyklisté v areálu nasazenou helmu. Díky
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, ano, musí. Děkujeme, pořadatelé.
Zuzana K. Zuzana K. napsal dne 29. 4. 2024 v 8:55
Mohu si na trase pořídit skupinovou fotku, třeba na trase? Nechci fotit vojenské objekty.
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, z naší strany doporučujeme fotit mimo hranice Vojenského újezdu Libavá.
Petr Z. Petr Z. napsal dne 29. 4. 2024 v 8:48
Dobrý den, prosím o vysvětlení - proč není povoleno projet mezi Zigarticemi a Velkou Střelnou? Přímo se tam nabízí nádherná trasa a tím, že po ní nevede červená čára, to celou akci ochuzuje o středně dlouhý rodinný výlet s malými dětmi. (můj předchozí dotaz prosím smažte, nepřečetl jsem si to po sobě)
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, schválit novou trasu Bílého kamene není vážně jen o tom, že bychom nakreslili čáru do mapy. Je to o shodě mezi Armádou ČR, Vojenskými lesy a statky a dalšími subjekty. Co se týče vámi zmíněné trasy, vede sice krásnou krajinou, ale ale kvalitou povrchu opravdu škaredá, takže pro rodinný výlet s malými dětmi, jak sám píšete, je naprosto nevhodná. Díky za pochopení.
Petr K. Petr K. napsal dne 29. 4. 2024 v 7:27
"Bez čeho se na Bílém kameni neobejdu? - Cyklistická přilba" - toto platí i pro turisty bez kola?
Odpověď od: Pořadatelé
Omlouváme se za zmatení, samozřejmě, že turisté mohou bez přilby 😉 Hezký den.
Dagmar Křenková Dagmar Křenková napsal dne 27. 4. 2024 v 19:00
Dobrý den, prosím jak je dlouhý celý okruh. Děkuji
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, záleží, jak dlouhou trasu si zvolíte. Mrkněte se na naši mapu akce do sekce Ke stažení a zkuste si naplánovat trasu dle vlastního uvážení. Kilometráže se potom v mapě nachází u jednotlivých úseků (vždy mezi dvěma očíslovanými modrými body), tedy délku okruhu si jste cca schopna spočítat sečtením těchto úseků vámi zvolené trasy. Hezký den.
Rozsypal Karel Rozsypal Karel napsal dne 27. 4. 2024 v 18:15
Zdravím jsem důchodce a mám dotaz mužů jed od zelenyho kriza autem na staro Vodu děkuju
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, autem se od Zeleného kříže dostanete nejdál do Luboměře pod Strážnou ke vstupnímu stanovišti, dál už jedině na kole/pěšky skrz vojenský újezd. Pokud byste chtěl jet autem až na Starou Vodu, musel byste objet vojenský prostor ještě větším okruhem a přijet na Starou Vodu od severu až ze směru od Budišova nad Budišovkou.
Helena Hermannova Helena Hermannova napsal dne 27. 4. 2024 v 7:53
Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli jede nějaký vlak z Ostravy do Budišova nad Budišovkou děkuji
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, v sekci Ke stažení naleznete jízdní řád posilového spoje, který vyjede pár minut po sedmé hodině z Ostravy směr Budišov nad Budišovkou. Pro nalezení dalších spojů můžete použít vyhledávač spojení IDOS.cz Přejeme hezký den.
Daniel Rybka Daniel Rybka napsal dne 26. 4. 2024 v 16:55
Dobrý den, bude možné se na kole zajed podívat na Bývalý pohotovostní muniční sklad U Zeleného kříže / Točka jih / oprava ....díky za info
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, Točka jih u Zeleného kříže se nachází mimo povolené trasy Bílého kamene, tedy k těmto skladům se určitě jet podívat nemůžete. Můžeme ale místo toho nabídnout alternativu v podobě bunkrů Točka-sever na Staré Vodě, které se nachází mimo území VVP Libavá a tudíž není problém sem zajet a probádat i okolní lesy a podobně. Pro více info o Točka-sever se můžete podívat na Wiki: https://cs.wikipedia.org/wiki/B%C3%BDval%C3%BD_pohotovostn%C3%AD_muni%C4%8Dn%C3%AD_sklad_(Star%C3%A1_Voda)
Martin Martin napsal dne 26. 4. 2024 v 12:04
Dobrý den, bude možné si na občerstvovacích stanicích dát pivo na žízeň,nebo letos bez alkoholu?
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, z nařízení přednosty VVP Libavá budou letos občerstvení uvnitř Vojenského újezdu opět bez alkoholu. Loni se však prodával točený ochucený Birell, který u mnoha účastníků sklidil úspěch. Alkoholické pivo si ale samozřejmě můžete dát mimo Vojenský prostor - Mrsklesy, Hlubočky, Staré Oldřůvky a tak dále.
Alena Vlčáková Alena Vlčáková napsal dne 26. 4. 2024 v 8:24
Dobrý den, kde najdu parkovací místa v Luboměři pod Strážnou? Děkuji!
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, v Luboměři pod Strážnou lze auto zaparkovat přímo u vstupního stanoviště, viz mapu: https://mapy.cz/s/gugonaduce Hezký den.