Vaše dotazy

Napište váš dotaz

 
 
 
 
 
 
Pokud zadáte emailovou adresu, přijde vám odpověď okamžitě na tento email.
Pole označená * jsou povinná.
Váš email nebude zobrazen.
99 dotazů
Lara Lara napsal dne 21. 2. 2024 v 13:09
Dobrý den, je na akci povolen vstup se psem na voditku? Pokud ano plati se nejaky poplatek za psa? a jak by mel byt pes zabezpecen?
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, psa vzít můžete, ale vždy na tento dotaz píšeme, ať to účastníci opravdu dobře zváží. Pokud už se rozhodnete ho vzít, pes musí být po celou dobu na vodítku - nesmí jakýmkoliv způsobem ohrožovat, ani obtěžovat ostatní účastníky akce. Hrozí nebezpečí střetu především s jedoucími cyklisty a proto musí být neustále pod přímou kontrolou majitele. Poplatek za psa žádný nemáme. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den 🙂
Michaela Sklenářová Michaela Sklenářová napsal dne 17. 1. 2024 v 22:22
Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, jestli se letošní ročník (2024) bude konat tradičně 1.5. Děkuji za odpověď, s pozdravem M. Sklenářová
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, pořadatelé s tímto termínem zatím počítají. V nejbližší době by měla proběhnout první letošní schůzka s Armádou ČR, na které by tento termín měl být oficiálně potvrzen. Jakmile jej budeme vědět definitivně, budeme o tom informovat naše účastníky všemi informačními kanály. Díky za vaši přízeň!
Libavák Libavák napsal dne 20. 6. 2023 v 9:38
Dobrý den, šipky u křižovatek na zemi jsou v pohodě, používá se to tak i u jiných akcí, je to krásně na očích (pro cyklisty). Ještě drobnost k webu. Dal bych na úvodní stranu základní info, termín, čas, co vzít s sebou, základní podmínky účasti do nějakého stručnějšího textu. Máte tam strašně moc odstavců a než se člověk dopátrá - dokliká informací, než najde správné pdf ... Ale akce je to top. Je to vždy zážitek z krásné přírody.
Libor Libor napsal dne 19. 6. 2023 v 10:55
Dobrý de. Děkuji za akci. Jen připomínka: nebylo by možné na křižovatkách dát ceduli s číslem té křižovatky odpovídající číslu křižovatky na mapě? Pro ty, co to neznají, by tak byla orientace a synchronizace s mapou v pohodě. Tak na křižovatkách sice mapy byly, ale už různě pootočené, šipky neodpovídaly. A malé šipky označující směr cesty 20cm nad zemí, místy ve vysoké trávě k orientaci taky nepřispívaly. O možnosti občerstvení se raději rozepisovat nebudu, protože prakticky nebylo. Oproti minulým letům hrůza.
Jana Jana napsal dne 19. 6. 2023 v 7:33
Dobrý den, mám jenom jednu připomínku Zda by šlo zdůraznit informaci o nutnosti prokázat se občanským průkazem. Ne každý ho nosí u sebe a může to pak pokazit den v případě nevpuštění do areálu. děkuji
Jiří D Jiří D napsal dne 18. 6. 2023 v 21:40
Děkuji za skvělý den Jiří
Ivan M. Ivan M. napsal dne 18. 6. 2023 v 16:36
Děkuji pořadatelům za bravurní zvládnutí akce. Stále mne neopouští nadšení a předpoklad zúčastnit se dalšího ročníku. Možná se měl vlčí bob stát ikonou. Díkas
Markéta Markéta napsal dne 17. 6. 2023 v 20:15
Moc děkujeme pořadatelům, skvělá akce.
Vlastimil Vlastimil napsal dne 17. 6. 2023 v 12:28
Dobrý den. mohu se zeptat proč místí nemohou zaparkovat vnitrobloku na ulici domašovská?? není na Libavé dost odstavných míst.??? Děkuji.
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, pořadatelé bohužel nevyhrazují žádné konkrétní místo k parkování a je tak pouze na chování účastníků, kde zaparkují. Každopádně váš podnět probereme na hodnotícím setkání. Díky za něj.
Petra Petra napsal dne 16. 6. 2023 v 11:33
Dobrý den, je prosím nějaká letitá zkušenost s parkováním v obci Kozlov? Jde mi o místo, abychom nedorazili v deset a neměli kde stát.. Jestli raději nezvolit strat na libavé, kde je místa určitě dosti. děkuji
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, v Kozlově je místa k parkování dost, vůbec se nemusíte bát, že byste neměli kde odstavit auto. Nashledanou na Bílém kameni! 🙂
Zdeněk Šindlář Zdeněk Šindlář napsal dne 16. 6. 2023 v 5:23
Otevírací doba do 16 hod. mně přijde tak nějak málo vzhledem k masové akci, pozváním turistů z dalekého okolí, dojezdu posilových vlaků a délce dne o slunovratu. Když je to tak mimořádná akce, mělo by to být na celý den, lidé by to jistě ocenili, třeba i ti z olomoucka, kteří by vyrazili až k poledni.
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, naproti tomu akce začíná již v 7 hodin, což oproti jiným akcím možná dříve. Doba akce je takto stanovena již několik leta zatím neylo větší množství lidí, kterému by to přišlo limitující. Každopádně díky za připomínku, zkusíme se nad ní po konání akce zastavit s organizačním štábem akce.
Cool Cool napsal dne 15. 6. 2023 v 14:37
Zdravím, jezdím na Libavou od prvopočátku a tudíž mám trasy načtené, akorát tím jak postupně možných tras přibývá a tím i možností kombinovat kudy tudy, nejsem v letošní verzi mapy schopen se dopočítat kilometráže - číselka jsou čím dál menší a poněkud "odfláknuté", není vůbec jasné odkud kam je vzdálenost myšlena. Ve starších mapách to bylo bezvadné, teď je v nich spousta balastu ve formě např. fotek, které by šlo klidně umístit na zadní stranu. To jen tak námět na vylepšení.
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, vzhled mapy se v posledních letech prakticky nemění, pouze přibývají trasy. Kilometráž je uváděna vždy mezi modrými body vyznačujícími křižovatky. Mapa je taktéž doplněna ve spodním rohu o grafické měřítko, s kterým lze také měřit vzdálenosti. Pokud Vám není příjemné pracovat s naší mapou, rozhodně vás do toho nikdo nutit nebude. Myslíme si ale, že mapa akce v kombinaci s orientačními cedulemi umístěnými na významných křižovatkách ve Vojenském újezdu Libavá, je dostačující kombinace pro orientaci většiny účastníků Bílého kamene. Přesto všechno díky za zpětnou vazbu a těšíme se v sobotu.
Zdeněk Řehák Zdeněk Řehák napsal dne 15. 6. 2023 v 11:02
Dobrý den na vstupní stanovišti ve městě Libavá je vyznačeno parkoviště je tam dostatek parkovacích míst nebo si musím přivstat.
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, Město Libavá je velká a určitě někde po obci místo najdete, vstávat brzo asi není třeba 😉
Zdeněk Zdeněk napsal dne 14. 6. 2023 v 13:07
Dobrý den, je povolen i vjezd na jízdním kole s doplněným benzínovým motorkem? Prostě motokolo, ale ne elektro, ale s benzínovým spalováním? Děkuji.
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, pokud je kolo homologované jako motocykl, tak ne. V opačném případě samozřejmě ano.
Jaroslav Jaroslav napsal dne 14. 6. 2023 v 6:01
Dobrý den, zeptám se na doporučení vstupního bodu pro kolo. N. Oldřůvky a Luboměř. Chápu to správně, že dle mapy, je možno mezi těmito body jet pouze po červené trase přes voj. újezd? a pokud bych chtěl pokračovat jinam, musím jet po modré trase mimo voj. újezd k dalšímu vstupnímu bodu Zelený kříž. Chtěl bych co nejvíce jezdit ve voj. újezdě.
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, je to tak jak píšete. Pokud chcete jezdit co nejvíce po vojenském újezdě, pak je lepší začít na vstupním stanovišti v Nových Oldřůvkách (a jet směrem k Městu Libavá) nebo na Zeleném kříži a vydat se směr Nová Ves n. Odrou a Velká Střelná. Jen doplním, že můžete z VVÚ vyjet a zase se vrátit - pokud máte zakoupenou vstupenku, při vjezdu zpět do újezdu ukážete pořadatelům identifikační pásek a nemusíte prakticky ani zastavovat.
Zdenál @.-) Zdenál @.-) napsal dne 13. 6. 2023 v 19:36
Ahoj, předně díky za uspořádání akce. Ač olomoučák, doslechl jsem se o vašem podniku před pár týdny a zburcoval pár kamarádů. Prohlédl jsem mapu ve formátu PDF a měl bych dotaz, zda je možné poskytnout i nějakou digitální podobu. Mapa na vašich stránkách je sice pěkná, ale plná vložených fotek, apod., spolu se špatným rozlišením. Navíc je v ní spousta odkazů (čísel) bez přiložené legendy. Vyjíždíme z Hluboček z ul. Československé armády a chceme si to trošku naplánovat, ať nám někde uprostřed nedojdou síly a nenahání nás tam pak v BVPéčku. Díky a pěkný den.
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý večer, díky za dotaz. Žádnou digitální verzi mapy však nemáme a ani zatím neplánujeme. Mapa ve formátu PDF, kterou obdržíte také na vstupním stanovišti, obsahuje čísla křižovatek, jelikož se pak na těchto místech ve vojenském prostoru nachází velké orientační cedule, které jsou taktéž v pravém horním rohu opatřeny strjným číslem křižovatky (viz foto takové cedule: https://bilykamen-libava.cz/wp-content/uploads/2019/05/DSC_8958-1-scaled.jpg). V kombinaci s vyznačenými kilometrážemi mezi jednotlivými body v PDF mapě + s materiály 'Výškové profily' a 'Povrchy tras' (které lze taktéž stáhnout v sekci ke stažení) máme za to, že lze i dopředu kvalitně naplánovat trasu - ačkoli trochu "starým stylem" 🙂 Zkoušeli jsme i veřejné mapové aplikace jako např. Mapy.cz. Z pochopitelných důvodu ani tyto portály neumožňují digitální možnost plánování tras na území VVP Libavá. A nebojte - BVPčka budou v sobotu v garážích, nic vám nehrozí! 😀 Těšíme se na shledanou v sobotu!
František František napsal dne 13. 6. 2023 v 16:55
Prosím jak je to s parkováním osobních aut ve Velké Bystřici. Děkuji za odpověď
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, ve Velké Bystřici byste měl zaparkovat bez problému. Ale i pokud plánujete začít na vstupním stanovišti v Mrsklesích, tak někde v obci snad zaparkujete.
Zdeňka Zdeňka napsal dne 10. 6. 2023 v 21:09
Dobrý den, jsou trasy rozlišené pro cyklo a pěší? Turistika mezi cyklisty je někdy náročná, zvlášť při masové akci. Děkuji za odpověď Zdeňka
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, trasy pro pěší a cyklisty rozlišeny nejsou. Všechny účastníky proto prosíme, aby byli k sobě ohleduplní a vždy se vzájemně vyhnuli. Navíc je prostor opravdu rozlehlý a i zdánlivě mnoho lidí se v něm hezky rozprostře. Hezký den!
Mirek Mirek napsal dne 10. 6. 2023 v 19:51
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda mají povolen vstup psi, pokud ano, tak za jakých podmínek. Děkuji za odpověď.
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, psa vzít můžete, ale vždy na tento dotaz píšeme, ať to účastníci opravdu dobře zváží. Pokud už se rozhodnete ho vzít, pes musí být po celou dobu na vodítku - nesmí jakýmkoliv způsobem ohrožovat, ani obtěžovat ostatní účastníky akce. Hrozí nebezpečí střetu především s jedoucími cyklisty a proto musí být neustále pod přímou kontrolou majitele. Děkujeme za pochopení 🙂
Vladimír Vladimír napsal dne 5. 6. 2023 v 13:51
Dobrý den,chtěl bych se zeptat, jestli by v příštích letech pořadatelé mohli zvážit malou odbočku z Vojnovic na Oderský vrch, trasu z Libavé do Potštátu přes Zigartice a Milovany, případně z Milovan do Čermné a do Nové Vsi. Děkuji za odpověď.
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, díky za náměty na nové trasy! Organizační štáb se snaží pravidelně o rozšiřování tras Bílého kamene, jejich povolení však závisí hlavně na orgánech Armády ČR, Vojenských lesích a statcích a dalších subjektech, které na území Vojenského území působí.