Vaše dotazy

Napište váš dotaz

 
 
 
 
 
 
Pokud zadáte emailovou adresu, přijde vám odpověď okamžitě na tento email.
Pole označená * jsou povinná.
Váš email nebude zobrazen.
74 entries.
Ba vo Ba vo wrote on 28. 1. 2023 at 17:49
Dobrý den, co letošní ročník? Nikde nemůžu najit zadne informace... Děkuji
Admin Reply by: Pořadatelé
Dobrý den, zatím neproběhla schůzka pořadatelů s Vojenským újezdem Libavá, tedy zatím žádné informace sami nemáme. Jakmile budeme vědět více, upravíme webové stránky a rozešleme newsletter. Proto doporučujeme pravidelně sledovat web nebo se přihlásit k emailovému infoservisu.
Přemek Přemek wrote on 19. 5. 2022 at 10:06
Pozdě, ale musím napsat, že akce se vydařila, s dítětem na sedačce jsme absolvovali novou trasu přes Keprtovice, Zigartice, Vojnovice ke Královské studánce a byla to paráda, ty podmáčené zachovalé nivy, počasí, úplná fantazie.
Jaroslav Jaroslav wrote on 5. 5. 2022 at 10:29
Odpovídám na dotaz Mária: Nedopsání historie Bílého kamene za minulý rok mám na svědomí já, Jaroslav Koš - Jerry. Historii zaznamenávám od prvního ročníku akce. Vše mám připraveno a urychleně zveřejním. Zápis za tento rok je rovněž na cestě - díky za pochopení, ale jako člen Lubavie jsem toho měl za poslední dobu víc než dost.
Mário Mário wrote on 3. 5. 2022 at 9:58
Prosím, proč není (a bude?) dopsána historie předchozího 27. ročníku? 🙁
Petr Petr wrote on 3. 5. 2022 at 1:05
Také děkuji za možnost prohlídky vojenského prostoru, organizačně až na dvě drobnosti super, občerstvení mi nevadí, propozice jsme četli předem, takže jsme se zařídili. Co se týče navýšení vstupného, je v pravomoci pořadatele přispět na jakoukoliv dobročinnou záležitost. Pokud to bylo uvedeno předem, je to zcela transparentní a není o čem mluvit.
PetrH PetrH wrote on 2. 5. 2022 at 14:43
Zdravím účastníky BK a především pořadatele. Ti opět zaslouží pochvalu za organizaci a perfektní práci. A také za „objednání počasí“ = pohoda. Občerstvení uvnitř areálu zamrzí, o to víc jsme se však nastartovali v Kozlově před závorou lahodným Ničitelem. Ovšem nechápu, co tady někteří řeší za příspěvky ze vstupného. Vždyť 100,- je rozumná cena za takovou akci a jestli si ji pořadatel ponechá celou nebo daruje na dobročinné účely, ať už Ukrajinu, dětský domov nebo jiné potřebné, je zcela na jeho rozhodnutí. Těším se za rok 🙂
Josef Josef wrote on 2. 5. 2022 at 11:04
Dobrý den, bude v budoucnu opět občerstvení i v samotném vojenském prostoru (Bores, atd..) Nebo je to už nadobro zrušeno. Děkuji za odpověď
JanO JanO wrote on 1. 5. 2022 at 17:22
Těch suchcých hub, co zjistili, že plácek na magistrále pod Bílým kamenem je prázdný. Ale členové spolku Lubavia odvedli perfektní práci, na významných místech bylo možné se ledacos dozvědět.
Jiří Jiří wrote on 1. 5. 2022 at 8:41
Dobrý den, nechápu proč příspěvek na UK je povinný a ne dobrovolný. Myslím, že tímto způsobem se může vytvářet nevraživost vůči UK.
Pavel Pavel wrote on 30. 4. 2022 at 19:27
Zdravím.Nebylo by lepší dát peníze na české dětské domovy než na UK která to nepotřebuje
Admin Reply by: Pořadatelé
Na tomto kroku se dohodly všechny pořádající subjekty a věříme, že většina našich účastníků toto rozhodnutí respektuje.
Vladimír Vladimír wrote on 30. 4. 2022 at 17:20
Dobrý den,bude mi jako doklad totožnosti stačit řidičský průkaz?
Admin Reply by: Pořadatelé
Dobrý den, pořadatelé vám asi lístek prodají, ale při případné kontrole Vojenskou policií nebo Policií ČR si myslíme, že by vám řidičský průkaz nemusel stačit. Necháváme tedy na vašem zvážení.
Petr Petr wrote on 30. 4. 2022 at 3:23
Dobrý den, bude vstupní stanoviště i u Královské studánky? Chtěli jsme letos začínat od kostela ve Staré vodě, ale v mapě není tohle stanoviště označeno jako vstup. Díky za odpověď.
Admin Reply by: Pořadatelé
Dobrý den, ano, vstupní stanoviště jsme letos přesunuli ke Královské studánce, zde bude místo vstupního stanoviště u kostela.
Martin Martin wrote on 29. 4. 2022 at 11:23
Dobrý den, půjde cesta Kozlov - Boškov i přes opravu projet na kole?
Admin Reply by: Pořadatelé
V mapě Bílého kamene je zaznačený zákaz vjezdu tak, jak je na silnicích umístěn a platí pro automobily i pro cyklisty. Informace o oficiální objížďce naleznete na webu správy silnic Olomouckého kraje: https://www.ssok.cz/omezeni-a-uzavirky/367.
Milan Milan wrote on 29. 4. 2022 at 8:37
Dobré deň, gdy to začéná ve 3 su tam jak na koňo, ja?
Admin Reply by: Pořadatelé
Dobrý den, akce se koná od 7 do 16 hodin, tak přejeme "rychlého koně", ať ještě stihnete něco projet, v 16 hodin již musí být Vojenský újezd opuštěn.
Vladimír Vladimír wrote on 29. 4. 2022 at 8:16
Dobrý den, na akci jsem nikdy nebyl a jsem pěší turista. Chtěl bych vědět jak je dlouhá trasa ze Smilovského Mlýna údolím Lichničky přes Velkou Střelnou, zámeček Borek s odbočkou na Bílý Kámen do Mrskles? Je také možné vstup a výstup na jiných místech? Děkuji
Admin Reply by: Pořadatelé
Dobrý den, ze Smilova na Velkou Střelnou 6 km, dále pod Stražisko 4 km, pod Bílý kámen 3 km a do Mrskles 6 km. Celkově tedy cca 19 kilometrů. Vstupních stanovišť je více, všechny je naleznete v mapě akce (můžete stáhnout v sekci Ke stažení). Nezapomeňte přibalit jídlo a pití, uvnitř prostoru žádná občerstvení nemohou být. Pokud byste chtěl najít jinou trasu, v mapě akce jsou zakresleny všechny trasy včetně kilometráže. Dále v sekci Ke stažení naleznete Výškové profily všech tras, abyste se mohl rozhodnout i podle tohoto. Přejeme hezký den.
Pavla Pavla wrote on 28. 4. 2022 at 22:48
Dobrý den, můžeme s sebou vzít psa?
Admin Reply by: Pořadatelé
Dobrý den, psa vzít můžete, ale vždy na tento dotaz píšeme, ať to účastníci opravdu dobře zváží. Pokud už se rozhodnete ho vzít, pes musí být po celou dobu na vodítku - nesmí jakýmkoliv způsobem ohrožovat, ani obtěžovat ostatní účastníky akce. Hrozí nebezpečí střetu především s jedoucími cyklisty a proto musí být neustále pod přímou kontrolou majitele. Děkujeme za pochopení.
Jarmila Štůlová Jarmila Štůlová wrote on 28. 4. 2022 at 11:33
V letošním roce se zúčastníme poprvé akce Bílý kámen, dosud jsme navštívili několikrát v červenci Starou Vodu. Jsme aktivní senioři a 10letý vnuk a zvolili jsme si tuto trasu: Libavá - vstupní stanoviště 57 - Libavský potok - směr Zigartice - obnovený hřbitov - Odra - Vojnovická kaplička - Královská studánka - Stará Voda - Libavá. Máme silniční kola. Prosím, je zvolená trasa pro nás vhodná ? Děkuji za odpověď .
Admin Reply by: Pořadatelé
Trasa je letos nově otevřená, ze vstupu č. 57 na Starou Vodu je to moc pěkný 12 kilometrový úsek, povrch je zde směs asfaltu, šotoliny, štěrku a dalšího, ve směru v jakém píšete je trasa mírně do kopce, protože vede proti proudu Odry a Lazského potoka. Pokud se ale budete vracet ze Staré Vody do Města Libavá, zase to budete mít pěkně z kopce. Celkově i s cestou zpět to bude cca 20 kilometrů, ale to určitě zvládnete, máte na to čas až do 16 hodin.
Jaromír Jílek Jaromír Jílek wrote on 28. 4. 2022 at 6:38
Dobrý den. Někteří cyklisté jsou velmi bezohlední vůči pěšáků. Snad by bylo vhodné některé trasy důsleně vyhradit jen pro pěší. Proto se neúčastníme.
Admin Reply by: Pořadatelé
Bohužel není v silách pořadatelů (a ani bychom nechtěli) dělit trasy mezi cyklisty a turisty. Věříme, že obě skupiny účastníků se dokáží vzájemně respektovat a pokud to tak není, jsou to snad pouze výjimky.
Soňa Soňa wrote on 28. 4. 2022 at 5:48
Chtěli jsme letos poprvé, ale kvůli nucenemu příspěvku na UK se nezúčastním. Příspěvek by měl být na základě dobrovolnosti. Tak snad příští rok.
Pavel Musil Pavel Musil wrote on 27. 4. 2022 at 19:44
Dobrý den, jsou parkoviště nějak označena? Případně příjezdy k nim? Nevypadá že jsou značky na mapě přesně v místě parkovišť.
Admin Reply by: Pořadatelé
Dobrý den, pořadatelé nijak nezajišťují parkoviště pro účastníky. Do mapy jsou vyznačena parkoviště tam, kde se dá nějak vaše vozidlo odstavit, běžně podél silnice a podobně. Pokud máte dotaz ohledně parkování v konkrétní obci, napište nám na email info@bilykamen-libava.cz, zkusíme vás blíže nasměrovat.