Vaše dotazy

Napište váš dotaz

 
 
 
 
 
 
Pokud zadáte emailovou adresu, přijde vám odpověď okamžitě na tento email.
Pole označená * jsou povinná.
Váš email nebude zobrazen.
97 dotazů
Miloš Miloš napsal dne 21. 5. 2023 v 21:23
Dobrý den, prosím, z jakého důvodu není možné pokračovat od Barnovské přehrady dále podél Odry okolo bývalého mlýna Lhota až k přístřešku na začátku údolí Něčínského potoka, kde by šlo opustit VÚ Libavá a pokračovat dále přes Mariastein např. do Heřmánek na vlak. Nebo druhým směrem údolím Něčínského potoka ve směru Lipná/Luboměř pod Strážnou. Tato trasa by zkrátila cestu zejména pro turisty z Moravskoslezského kraje (možnost nechat auto na Mariasteinu nebo využít vlak z/do Heřmánek a pokračovat pěšky). Sám vím, že od Barnovské přehrady je to horší lesní pěšina/cesta, která je místy značně zarostlá a potřebovala by minimálně vysekat a někde upravit povrch. Děkuji za odpověď.
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, trasy akce si nastanovují pouze pořadatelé. Musí je schválit všechny pořádající subjekty, především pak Armáda ČR a Vojenské lesy a statky ČR. Jsme ale rádi, že nám v posledních letech povolili nové trasy, např. z Hluboček přes Nepřívazy na Strážisko, nebo krásnou trasu z Města Libavá, přes Zigartice a Vojnovice na Starou Vodu. Samozřejmě věříme, že v příštích letech se nám povede otevřít účastníkům další nové povolené trasy, třeba i tu Vaši. Díky za pochopení.
Honza Reiter Honza Reiter napsal dne 3. 4. 2023 v 17:58
Dobrý den, pojedu letos poprvé. Jsem z daleka (z Prahy). Chci se zeptat. Pokud u jednoho vstupu zaplatím, jinde vyjedu a znovu jiným vjezdu vjedu do prostoru, budu muset znovu platit vstupné. Nejde mi sice o 100,- Kč, ale zeptat se mohu. Díky Honza Reiter
Odpověď od: Pořadatelé
Samozřejmě, za zeptání nic nedáte! Jakmile však ale jednou zaplatíte vstupní poplatek, obdržíte identifikační pásek na ruku, s kterým se můžete po zbytek dne pohybovat po Vojenském újezdu. Kdykoli z něj vyjedete a budete chtít zase vjet, postačí pořadatelům pouze za jízdy ukázat pásek na ruce a není třeba prakticky ani zastavovat.
Termín a podrobnosti návštěvy Termín a podrobnosti návštěvy napsal dne 29. 3. 2023 v 14:04
Děkujeme z brzké zveřejnění informaací k této akci. Musíme taktéž plánovat s časem, Děkujeme za pochopení. Hurek a Monika
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, akce se bude konat 17. června tak, jak máme uvedeno již několik týdnů na tomto webu. Další informace z příprav budeme rozesílat průběžně emailem, případně umisťovat zde do sekce Ke stažení. Typicky s blížícím se termínem narůstá i počet informací, které uveřejňujeme pro účastníky.
Ba vo Ba vo napsal dne 28. 1. 2023 v 17:49
Dobrý den, co letošní ročník? Nikde nemůžu najit zadne informace... Děkuji
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, zatím neproběhla schůzka pořadatelů s Vojenským újezdem Libavá, tedy zatím žádné informace sami nemáme. Jakmile budeme vědět více, upravíme webové stránky a rozešleme newsletter. Proto doporučujeme pravidelně sledovat web nebo se přihlásit k emailovému infoservisu.
Přemek Přemek napsal dne 19. 5. 2022 v 10:06
Pozdě, ale musím napsat, že akce se vydařila, s dítětem na sedačce jsme absolvovali novou trasu přes Keprtovice, Zigartice, Vojnovice ke Královské studánce a byla to paráda, ty podmáčené zachovalé nivy, počasí, úplná fantazie.
Jaroslav Jaroslav napsal dne 5. 5. 2022 v 10:29
Odpovídám na dotaz Mária: Nedopsání historie Bílého kamene za minulý rok mám na svědomí já, Jaroslav Koš - Jerry. Historii zaznamenávám od prvního ročníku akce. Vše mám připraveno a urychleně zveřejním. Zápis za tento rok je rovněž na cestě - díky za pochopení, ale jako člen Lubavie jsem toho měl za poslední dobu víc než dost.
Mário Mário napsal dne 3. 5. 2022 v 9:58
Prosím, proč není (a bude?) dopsána historie předchozího 27. ročníku? 🙁
Petr Petr napsal dne 3. 5. 2022 v 1:05
Také děkuji za možnost prohlídky vojenského prostoru, organizačně až na dvě drobnosti super, občerstvení mi nevadí, propozice jsme četli předem, takže jsme se zařídili. Co se týče navýšení vstupného, je v pravomoci pořadatele přispět na jakoukoliv dobročinnou záležitost. Pokud to bylo uvedeno předem, je to zcela transparentní a není o čem mluvit.
PetrH PetrH napsal dne 2. 5. 2022 v 14:43
Zdravím účastníky BK a především pořadatele. Ti opět zaslouží pochvalu za organizaci a perfektní práci. A také za „objednání počasí“ = pohoda. Občerstvení uvnitř areálu zamrzí, o to víc jsme se však nastartovali v Kozlově před závorou lahodným Ničitelem. Ovšem nechápu, co tady někteří řeší za příspěvky ze vstupného. Vždyť 100,- je rozumná cena za takovou akci a jestli si ji pořadatel ponechá celou nebo daruje na dobročinné účely, ať už Ukrajinu, dětský domov nebo jiné potřebné, je zcela na jeho rozhodnutí. Těším se za rok 🙂
Josef Josef napsal dne 2. 5. 2022 v 11:04
Dobrý den, bude v budoucnu opět občerstvení i v samotném vojenském prostoru (Bores, atd..) Nebo je to už nadobro zrušeno. Děkuji za odpověď
JanO JanO napsal dne 1. 5. 2022 v 17:22
Těch suchcých hub, co zjistili, že plácek na magistrále pod Bílým kamenem je prázdný. Ale členové spolku Lubavia odvedli perfektní práci, na významných místech bylo možné se ledacos dozvědět.
Jiří Jiří napsal dne 1. 5. 2022 v 8:41
Dobrý den, nechápu proč příspěvek na UK je povinný a ne dobrovolný. Myslím, že tímto způsobem se může vytvářet nevraživost vůči UK.
Pavel Pavel napsal dne 30. 4. 2022 v 19:27
Zdravím.Nebylo by lepší dát peníze na české dětské domovy než na UK která to nepotřebuje
Odpověď od: Pořadatelé
Na tomto kroku se dohodly všechny pořádající subjekty a věříme, že většina našich účastníků toto rozhodnutí respektuje.
Vladimír Vladimír napsal dne 30. 4. 2022 v 17:20
Dobrý den,bude mi jako doklad totožnosti stačit řidičský průkaz?
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, pořadatelé vám asi lístek prodají, ale při případné kontrole Vojenskou policií nebo Policií ČR si myslíme, že by vám řidičský průkaz nemusel stačit. Necháváme tedy na vašem zvážení.
Petr Petr napsal dne 30. 4. 2022 v 3:23
Dobrý den, bude vstupní stanoviště i u Královské studánky? Chtěli jsme letos začínat od kostela ve Staré vodě, ale v mapě není tohle stanoviště označeno jako vstup. Díky za odpověď.
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, ano, vstupní stanoviště jsme letos přesunuli ke Královské studánce, zde bude místo vstupního stanoviště u kostela.
Martin Martin napsal dne 29. 4. 2022 v 11:23
Dobrý den, půjde cesta Kozlov - Boškov i přes opravu projet na kole?
Odpověď od: Pořadatelé
V mapě Bílého kamene je zaznačený zákaz vjezdu tak, jak je na silnicích umístěn a platí pro automobily i pro cyklisty. Informace o oficiální objížďce naleznete na webu správy silnic Olomouckého kraje: https://www.ssok.cz/omezeni-a-uzavirky/367.
Milan Milan napsal dne 29. 4. 2022 v 8:37
Dobré deň, gdy to začéná ve 3 su tam jak na koňo, ja?
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, akce se koná od 7 do 16 hodin, tak přejeme "rychlého koně", ať ještě stihnete něco projet, v 16 hodin již musí být Vojenský újezd opuštěn.
Vladimír Vladimír napsal dne 29. 4. 2022 v 8:16
Dobrý den, na akci jsem nikdy nebyl a jsem pěší turista. Chtěl bych vědět jak je dlouhá trasa ze Smilovského Mlýna údolím Lichničky přes Velkou Střelnou, zámeček Borek s odbočkou na Bílý Kámen do Mrskles? Je také možné vstup a výstup na jiných místech? Děkuji
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, ze Smilova na Velkou Střelnou 6 km, dále pod Stražisko 4 km, pod Bílý kámen 3 km a do Mrskles 6 km. Celkově tedy cca 19 kilometrů. Vstupních stanovišť je více, všechny je naleznete v mapě akce (můžete stáhnout v sekci Ke stažení). Nezapomeňte přibalit jídlo a pití, uvnitř prostoru žádná občerstvení nemohou být. Pokud byste chtěl najít jinou trasu, v mapě akce jsou zakresleny všechny trasy včetně kilometráže. Dále v sekci Ke stažení naleznete Výškové profily všech tras, abyste se mohl rozhodnout i podle tohoto. Přejeme hezký den.
Pavla Pavla napsal dne 28. 4. 2022 v 22:48
Dobrý den, můžeme s sebou vzít psa?
Odpověď od: Pořadatelé
Dobrý den, psa vzít můžete, ale vždy na tento dotaz píšeme, ať to účastníci opravdu dobře zváží. Pokud už se rozhodnete ho vzít, pes musí být po celou dobu na vodítku - nesmí jakýmkoliv způsobem ohrožovat, ani obtěžovat ostatní účastníky akce. Hrozí nebezpečí střetu především s jedoucími cyklisty a proto musí být neustále pod přímou kontrolou majitele. Děkujeme za pochopení.
Jarmila Štůlová Jarmila Štůlová napsal dne 28. 4. 2022 v 11:33
V letošním roce se zúčastníme poprvé akce Bílý kámen, dosud jsme navštívili několikrát v červenci Starou Vodu. Jsme aktivní senioři a 10letý vnuk a zvolili jsme si tuto trasu: Libavá - vstupní stanoviště 57 - Libavský potok - směr Zigartice - obnovený hřbitov - Odra - Vojnovická kaplička - Královská studánka - Stará Voda - Libavá. Máme silniční kola. Prosím, je zvolená trasa pro nás vhodná ? Děkuji za odpověď .
Odpověď od: Pořadatelé
Trasa je letos nově otevřená, ze vstupu č. 57 na Starou Vodu je to moc pěkný 12 kilometrový úsek, povrch je zde směs asfaltu, šotoliny, štěrku a dalšího, ve směru v jakém píšete je trasa mírně do kopce, protože vede proti proudu Odry a Lazského potoka. Pokud se ale budete vracet ze Staré Vody do Města Libavá, zase to budete mít pěkně z kopce. Celkově i s cestou zpět to bude cca 20 kilometrů, ale to určitě zvládnete, máte na to čas až do 16 hodin.