Vaše dotazy

Napište váš dotaz

 
 
 
 
 
 
Pokud zadáte emailovou adresu, přijde vám odpověď okamžitě na tento email.
Pole označená * jsou povinná.
Váš email nebude zobrazen.
74 entries.
Zdeněk Sukeník Zdeněk Sukeník wrote on 26. 4. 2022 at 13:21
V propozicích máte stále poplatek 50 a ve Vaších dotazech jsem se dočetl,že jste to zvýšili na 100.Proto se nezučastníme.
Admin Reply by: Pořadatelé
Dobrý den, děkujeme za upozornění, výši vstupného v propozicích jsme upravili na správnou částku.
Přemek Přemek wrote on 26. 4. 2022 at 8:37
Ahoj, účastníci, kdyby chtěl někdo zkouknout nebo si stáhnout nedělené výškové profily v netisknutelné verzi, ale zato hezky škálovatelné ve vektoru (tj. alternativní verze zveřejněných, přizpůsobených k tisku), má možnost tady: www.premovo.cz/bilykamen/Profily tras_220418.pdf
Miloš Miloš wrote on 22. 4. 2022 at 14:45
Dobrý den.Těšil jsem se,stejně jako každý rok,ale letos vynechám.Nepřijde mi správné,vaše rozhodnutí,navýšit vstupné za účelem netransparentního příspěvku pomoci Ukrajině.Každý by se měl dobrovolně rozhodnout zda chce a případně jakou formou přispět.Né takto nuceně z rozhodnutí pořadatele.
Jarek Jarek wrote on 20. 4. 2022 at 11:20
Dobrý den, v sekci Ke stažení pod odkazem na cyklovlak Ostrava - Budišov se chybně nachází informace k cyklovlaku Olomouc - M. Beroun.
Admin Reply by: Pořadatelé
Dobrý den, omlouváme se, již by mělo být v pořádku.
Tom Tom wrote on 19. 4. 2022 at 11:07
aktualni stav opravy cesty - viz www.dopravniinfo.cz kamera blizko Potstatu
Tomáš Tomáš wrote on 17. 4. 2022 at 13:48
Co znamená "Oprava silnice" mezi Kozlov - Zelený kříž-Potštát ? Dá se tam projet na kole?
Pavel Pavel wrote on 8. 4. 2022 at 11:25
27 lidí od nás z práce letos nepojede. Povinné pomáhání je pro nás nepřijatelné. Dobrovolné budiž,ale takto ne. Snad tedy příště.
whitestone whitestone wrote on 6. 4. 2022 at 23:19
Pokud jde o solidaritu, tak rád bych svoji část vstupného věnoval na civilní oběti v Jemenu. Nejen na Ukrajině totiž probíhá válka. Děkuji.
Petr Petr wrote on 5. 4. 2022 at 8:13
Dobrý den, letos tedy, bohužel, vynechám. Je dobré pomáhat potřebným, ale udělat to takovým, povinným, způsobem mi nepřijde vhodné. Proč raději neuděláte na několika místech v areálu sbírkové body. Tam ten kdo bude chtít přispět, přispěje...? Většina lidí již pomohla nebo pomáhá, ale podle svého uvážení, na místa, kde to cítí... Ale povinně v rámci vstupného...
Pavel Musil Pavel Musil wrote on 4. 4. 2022 at 20:31
Dobrý den, stále čtu o mapě a nikde ji ke stažení nemohu najít.
Admin Reply by: Pořadatelé
Dobrý den, mapu zrovna aktualizujeme pro letošní ročník tak, aby v ní již byla zahrnuta i nově povolená trasa. Věříme, že nejpozději během příštího týdne ji naleznete v sekci Ke stažení. Díky za trpělivost a přejeme hezký den.
Ivan Ivan wrote on 1. 4. 2022 at 12:34
Do začátku Bílého kamene zbývá měsíc. Jak to vypadá? Bude se akce konat? Nebo vzhledem k válce na Ukrajině bude akce zrušena...? Díky za odpovědi.
Admin Reply by: Pořadatelé
Dobrý den, ano, akce se letos bude konat a to tradičně na státní svátek 1. května. Protože nám není situace na Ukrajině lhostejná, výnos z letošního vstupného bude věnován na některé z kont solidarity s Ukrajinou. Právě z toho důvodu bude letos vstupné mimořádně zvýšeno na 100,- Kč. Věříme, že účastníci Bílého kamene tento krok pochopí. V nejbližších dnech také na webu zveřejníme tiskovou zprávu k akci se souhrnem všech novinek pro letošní ročník. Pokud jste přihlášen k odběru novinek, přijde vám tisková zpráva přímo do vaší emailové schránky. Hezký den!
Petr Petr wrote on 30. 8. 2021 at 13:41
Děkujeme za vydařenou akci 2021. A dovolím si malý podnět do budoucna - manželka byla letos poprvé a marně očekávala Varhošť a dobové fotografie umístěné na místě zničené vesnice. Ony totiž podtrhují tu tragickou atmosféru nedávné minulosti a dokazují, že v tomto houští žili lidé, které semlela politika a válka. Děkuji Petr.
Vlasta S. Vlasta S. wrote on 29. 8. 2021 at 8:24
Děkujeme všem, kteří nám tím, že připravili letošní "Kámen", umožnili vstup na území voj. prostoru. Cestou k přehradě Barnov (a zpět do Ludoměře p. Strážnou) jsme si užívali nádherné výhledy např. na Lysou horu i Radhošť. Díky moc!
Markéta Markéta wrote on 28. 8. 2021 at 14:29
Děkuji moc organizátorům za uskutečnění této akce, příští rok snad bude v klasickém termínu a za větší účasti.
Jiří B. z PV Jiří B. z PV wrote on 17. 8. 2021 at 12:53
Dobrý den, při studiu mapy 2021 jsem našel změnu (oproti 2019), kterou jste ve Zpravodajích dosud nezmínili... a přitom je velmi cenná. Nová trasa z Hluboček přes NEPŘÍVAZ, vrcholy Brána a Strážisko na magistrálu... SKVĚLÝ NÁPAD!! Zbývá zdůraznit, že se přemístilo vstupní stanoviště č. 49 v Hlubočkách od Skiareálu ke křižovatce ulic Olomoucká / Dukelských hrdinů a Československé armády, z nějž lze tuto trasu začít. Zároveň však není k dispozici dřívější trasa U jezevčích nor... jen tak pro zajímavost, proč nemohla zůstat? Díky. Jiří (P.S. Doufám, že v mapě není "chyba tisku"... a pokud jsem umístění stanoviště 49 popsal špatně, omlouvám se a prosím, opravte mě.)
Admin Reply:
Dobrý den - úpravy stávající mapy se před tiskem dokončují, vstupní stanoviště na popisované křižovatce tam bude jistě uvedeno. Tato nová trasa nám byla povolena jako náhradní za původní, jdoucí přes cestu U jezevčích nor, které je v současné době těžko sjízdná a nebude ani v budoucnu používána. Mnoho hezkých cyklokilometrů po Libavé! P.S.: Ještě doplním, že křižovatka č. 49 - a tedy i vstupní stanoviště - bude až na hranici Vojenského újezdu Libavá, tj. na konci ulice Československé armády. V tomto je chyba v mapě, kterou postupně dolaďujeme podle připomínek dalších pořadatelů. Krásný zbytek dne!
Petr Petr wrote on 27. 6. 2021 at 17:20
Dobrý den, předně díky za snahu zorganizovat Bílý kámen v náhradním termínu. Chtěl bych se zeptat jestli bude přístupná nová trasa k Vojnovické kapličce? Pokud ano, tak jestli a kdy bude ke stažení mapa s touto trasou? Díky. Petr
Admin Reply by: Pořadatelé
Se vší pravděpodobností tato nová trasa přístupná bude, což se pořadatelé doví během několika příštích dnů. Čekáme na definitivní potvrzení konání akce - teprve pak vše rozjedeme naplno. Mapové podklady však mohou účastníci očekávat nejdříve až v měsíci srpnu. Věřte, že přípravu Bílého kamene urychlíme jak jen to bude možné - je to i v našem zájmu.
PetrH PetrH wrote on 22. 4. 2021 at 17:34
Zdravím pořadatele a nadšence BK. Situace se pomalu zlepšuje, tak doufám, že letos vyjde alespoň náhradní termín. KDYKOLIV :-). Ahoj na BK.
Admin Reply by: Pořadatelé
Dobrý den Petře, zanedlouho vyjde první Zpravodaj a přinášíme dobré zprávy - pokud epidemiologická situace dovolí, náhradní termín Bílého kamene bude! Hezký den, pořadatelé.
Vojta Vojta wrote on 4. 3. 2021 at 14:33
Dobrý den, jsou prosím nějaké informace k Bílému kameni 2021? Webové stránky i Facebook nevyvíjejí žádnou aktivitu. Děkuji.
Admin Reply:
Akce Bílý kámen 2021 je v ročním programu akcí města Velká Bystřice - avšak vzhledem ke stávající pandemické situaci zřejmě nebude možné akci v termínu 1. 5. 2021 uskutečnit, o čemž budeme zájemce včas informovat na titulní stránce našeho webu. Pokud by bylo možné její uskutečnění provést v náhradním termínu, budeme veřejnost neprodleně informovat. Děkujeme za váš trvalý zájem o Bílý kámen - pořadatelé.
Jiří B. z PV Jiří B. z PV wrote on 26. 4. 2020 at 10:22
Dobrý den, když jsem krátce po vyhlášení nouzového stavu navštívil stránky BK, kde se (očekávaně) hned objevilo oznámení o zrušení akce v tradičním termínu, ani jsem se nepodíval do sekce "ke stažení", jelikož jsem ani neočekával žádný Zpravodaj. Zkusil jsem to až dnes (26. 4.) a zjistil, že byl nahrán již 9. 3. Tak jsem se začetl a čím dál víc obdivoval novinky, které jste pro letošek přichystali. Obzvláště "šrapnel" v podobě nové trasy kolem nedávno zrekonstruované kapličky u Vojnovic, to je přesně to, po čem (jistě nejen já) toužím. Obrovský dík za něj všem, kteří umožnili jeho vznik a pevné nervy pořadatelům, kteří budou zajišťovat trasu, až se akce uskuteční. Doufám, že také my, návštěvníci této trasy, zde nebudeme "zlobit" a nezkazíme vaše úsilí, ani nezklameme dobrou vůli přednosty voj. újedu pplk. ing. Zakuťanského. Ještě by mě zajímalo, zda bude někdy možný přístup k obnovenému dřevěnému kříži u Jestřabí, či průjezd lesní cestou vedoucí jakoby opačným obloukem vedle "magistrály"? (byla naznačena na loňské předběžné mapě jako odbočka k památníku Jestřabí). Díky za vše!
Admin Reply:
Jirko, tvůj příspěvek se dobře čte, takový vztah k Bílému kameni by měli mít všichni účastníci akce. O tom, jestli Bílý kámen bude v posunutém termínu se zatím rozhoduje. Jestřabské kříže se nachází v místech, kde je hnízdiště chráněného tetřívka, takže o jejich zpřístupnění se zatím neuvažuje.
Přemek Přemek wrote on 15. 5. 2019 at 11:20
Letos opět velmi vydařená akce, pořadatelé se činili a počasí taky. Musím ocenit fotografie na Varhošti (doufám, že podobných míst bude více) a velmi vyvedené video, které mne nalákalo na příští rok, kdy si určitě projedu i další místa vojenského prostoru a okolí.