Vaše dotazy

Napište váš dotaz

 
 
 
 
 
 
Pokud zadáte emailovou adresu, přijde vám odpověď okamžitě na tento email.
Pole označená * jsou povinná.
Váš email nebude zobrazen.
35 dotazů.
Helena Helena napsal(a) dne 11. 4. 2019 v 23:47:
Dobrý den, je letos přístupná trasa z Kozlova k prameni Odry, prosím? Děkuji a těšíme se, Helena s rodinou
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Ano, letos se tam už dostanete, jen se připravte na vizuální šok: ten nádherný les, kterým se k prameni procházelo, zmizel...Loni bylo alespoň bezprostřední okolí pramene částečně obrostlé nižšími stromky, snad tam po poslední kalamitě zůstaly.
Andrea Andrea napsal(a) dne 9. 4. 2019 v 8:07:
Dobrý den, je trasa pro cyklisty náročná ?
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Andreo náročnost trasy si volí každý účastník sám podle své zdatnosti. Méně zdatní si zpravidla zvolí trasu kratší a z výše položeného vstupního stanoviště (Město Libavá, Zelený kříž, Kozlov). V nejbližších dnech zveřejníme nové výškové profily všech tras a i toto je jeden s faktorů při volbě náročnosti vaší štreky. Výhodou akce Bílý kámen je i skutečnost, že volbu trasy můžete během jejího absolvování změnit - prodloužit či zkrátit podle toho, jak se budete cítit. Určitě to zvládnete a budete spokojená jako desetitisíce účastníků před Vámi.
Iveta J. Iveta J. napsal(a) dne 1. 4. 2019 v 14:50:
Dobrý den,můžou do vojenského prostoru psy?Konkrétně na akci ,kterou pořádáte 1.května.Děkuji za odpověď
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Jako pořadatelé přiznáváme, že přítomnost psů na této akci není žádoucí, i když ji za přísných podmínek povolujeme. Pes musí být po celou dobu na vodítku majitele, který za něj odpovídá - nesmí jakýmkoliv způsobem ohrožovat, ani obtěžovat ostatní účastníky akce. Hrozí nebezpečí střetu především s jedoucími cyklisty a proto musí být neustále pod přímou kontrolou majitele. Očkování a další veterinární podmínky jsou samozřejmé. Zvažte proto se vší odpovědností, zda svého chlupatého přítele vůbec na takovou akci vezmete.
Přemek Přemek napsal(a) dne 18. 3. 2019 v 12:08:
Jenom drobná poznámka k dočasné mapě v sekci Ke stažení - u Města Libavá nejsou vůbec žádné piktogramy (občerstvení, parkoviště, zdravotník ...).
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Přemku piktogramy určitě v konečné verzi mapy budou. Navíc už můžeme prozradit, že ve spolupráci se zastupitelstvem Města Libavá bude vydána samostatná mapka této obce, na níž budou zakresleny nejen všechny potřebné detaily, ale mapka bude uzpůsobena k jasné orientaci všech účastníků Kamene. Tím předejdeme problémům, které se vyhrotily loni přemístěním vstupního stanoviště mimo zástavbu obce.
Tomáš Dvořák Tomáš Dvořák napsal(a) dne 18. 3. 2019 v 11:49:
Dobrý den, bude na akci Bílý kámen 1.5.2019 ke koupi Absolventská vizitka č.113 Bílý kámen ? Děkuji za podání informace
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
V současné době vám nedokážeme říct, jestli budeme absolventské vizitky na akci prodávat. Budeme kontaktovat firmu, jež turistické vizitky vyrábí a po dohodě s ním se Vám v nejkratší době ozveme na Váš email. Hezký den.
Vlasta S. Vlasta S. napsal(a) dne 12. 3. 2019 v 14:35:
Dobrý den, na opravenou kapličku u Vojnovic jsem se chtěla také zeptat. Vysvětlení je uvedeno v odpovědi panu Jaromírovi. Chápu důvody. Ptám se tedy na jinou věc - je možné na některém vstupním stanovišti zakoupit knihu "Kronika Libavska" - 6. doplněné vydání od pana Jindřicha Machaly? Děkuji za tip na případné knihkupectví, kde by se dala sehnat. Přeji ať se letošní "Kámen" vydaří.
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Dotazovaná kniha "Kronika Libavska", jejíž autorem je předseda našeho spolku Lubavia Jindra Machala, již není k sehnání u žádných knihkupců. Zakoupit si ji můžete přímo na akci Bílý kámen i s věnováním autora - stanoviště bude oznámeno ve zpravodaji. Pokud se nemůžete dočkat, zavolejte na mobil 736 534 989 paní Haně Martinkové, která přes spolek Lubavia tuto jedinečnou bibli všech přátel Libavska distribuje. Skvělá kniha dalšího člena našeho spolku Jirky Glonka"Zaniklé obce Vojenského újezdu Libavá" je již několik let beznadějně vyprodaná.
Jaromír Jaromír napsal(a) dne 12. 3. 2019 v 11:01:
Zdravím, u bývalých Vojnovic je opravená kaplička (J.Machala - Stíny nad Libavou). Neuvažujete o nějaké trase kolem ní nebo aspoň zajížďce od Královské studánky? A ještě jeden dotaz. Trasa z Potštátu na Zelený Kříž vede po silnici I.třídy. Není možné někdy v budoucnu udělat nějaký "průpich" přes prostor? Např. Potštát - Nová Ves nad Odrou, případně z Luboměře pod Strážnou. Jinak díky za vše a ať nám všem přeje počasí!
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Jaromíre mluvíš nám z duše, bohužel to nejde. Kaplička, s níž bychom se my Lubaviáci strašně rádi pochlubili, je příliš blízko dopadové plochy letecké střelnice a tam je zatím cesta zarúbaná. Blíže o tom v některém z příštích zpravodajů. To samé platí o popisovaném "průpichu" centra vojenského prostoru - ten za stávající situace je zcela neprůchodný, to byl po léta náš sen. Věř, že jsme se o to nesčetněkrát snažili - marně. Jako optimista věřím, že ke kapličce se jednou za cenu velkých pořadatelských problémů prokoušeme, ale přes celý prostor nás z důvodu ochrany zdraví všech účastníků vojáci zcela oprávněně nepustí (Jerry).
Pořadatelé Pořadatelé napsal(a) dne 11. 3. 2019 v 18:25:
V záložce Ke stažení je dnes uložena další, nová, doplněná pracovní verze MAPY letošního Bílého kamene, s řadou grafických i místopisných doplňků - doporučujeme vaší pozornosti. Včera tam byl uložen zajímavý výpis mnoha důležitých skutečností z historie kraje, v němž Bílý kámen probíhá - STRUČNĚ O LIBAVSKU.
Robert Robert napsal(a) dne 8. 3. 2019 v 15:53:
"Oppidum", o kterém píšete, polohou odpovídá středověkému hrádku Altes Haus. Jsou z místa známy keltské střepy nebo třeba kovové nálezy? Členové spolku je mohli najít při povrchovém sběru. Nebo proč opevnění datujete do keltské doby?
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Roberte díky za upozornění na chybu. Jde pravděpodobně o valy středověké tvrze ze 13. století - viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Velk%C3%A1_St%C5%99eln%C3%A1. Původní němečtí obyvatelé toto místo uctívali jako památku svých dávných předků, v třicátých létech minulého století zde proběhl archeologický průzkum, který existenci objektu potvrdil. Zájemcům o bližší historii tohoto místa doporučujeme Kroniku Libavska kronikáře J. Machaly, šesté doplněné vydání, text na str. 32, ukončený zajímavou domněnkou autora. Možná se k této záležitosti vrátíme v některém z dalších zpravodajů.
Robert Robert napsal(a) dne 8. 3. 2019 v 13:24:
Na nové mapě u Velké Střelné jmenujete oppidum. Nejde o chybu? Oppidum se užívá pro označení keltského hradiště (které zde neznáme), odvozeno z latinského termínu pro městečko.
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Opravdu to není chyba, v tomto místě jsou přímo ze silnice jasně patrné valy keltského hradiště, které tu zůstaly po staletí zachovány. Členové spolupořádajícího spolku Lubavia před akcí prostor vykosí křovinořezy, aby tato libavská vzácnost byla ještě zřetelnější.
PetrH PetrH napsal(a) dne 27. 2. 2019 v 9:51:
Ahoj, kdy bude ke stažení mapový podklad jednotlivých tras?
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Topografické práce na úplně nové mapě jsou ve finále a její zveřejnění je otázkou několika dnů. Poté bude dokončena úprava výškových profilů dílčích úseků povolených tras a mapové detaily všech vstupních stanovišť.
petr petr napsal(a) dne 10. 2. 2019 v 13:16:
zdravím,jaká trasa je nejrychlejší na zámek bores a tvziště velká střelná nemohu stahovat soubory,mohu se dostat do busu i když nejsem v určených skupinách ? nejsem z regionu petr
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Jste zřejmě turista, pak nejblíže k vašim cílům máte z železniční zastávky Hrubá Voda-Smilov. Autobusy mají stanoveny pevné linky, jsou určeny jen předem přihlášeným zájemcům, kterými jsou plně obsazeny a proto není možno do nich přistupovat během akce. Zmiňované tvrziště Velká Střelná není přístupné a není v programu akce Bílý kámen.
Jiří Pravda Jiří Pravda napsal(a) dne 9. 2. 2019 v 11:28:
Pochopil jsem, že se nesmí rozdělávat oheň, ale můžu používat plynový vařič na uvaření jídla/kávy?
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Určitě ne v lese nebo tam, kde by mohl vzniknout požár. Využijte míst, určených k občerstvení, kde vám i tu kávu uvaří a nabídnou jídlo.
Návštěvník Návštěvník napsal(a) dne 23. 1. 2019 v 6:49:
"Fotografování a pořizování videozáznamů vojenských objektů je zákázáno." Proto je na fotkách i střelnice, že?
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Dobrý den, fotky jsou z doby, kdy fotografování nebylo zakázáno.
Pořadatelé Pořadatelé napsal(a) dne 15. 1. 2019 v 14:53:
Ve složce "Ke stažení" byl uložen první letošní zpravodaj o přípravě 26. Bílého kamene