Vaše dotazy

Napište váš dotaz

 
 
 
 
 
 
Pokud zadáte emailovou adresu, přijde vám odpověď okamžitě na tento email.
Pole označená * jsou povinná.
Váš email nebude zobrazen.
35 dotazů.
Přemek Přemek napsal(a) dne 15. 5. 2019 v 11:20:
Letos opět velmi vydařená akce, pořadatelé se činili a počasí taky. Musím ocenit fotografie na Varhošti (doufám, že podobných míst bude více) a velmi vyvedené video, které mne nalákalo na příští rok, kdy si určitě projedu i další místa vojenského prostoru a okolí.
Alex Alex napsal(a) dne 6. 5. 2019 v 20:00:
Děkuji pořadatelům, jako tradičně jsem si vychutnal krásný úsek od Barnovské přehrady k Potštátu. Posílám pozdrav na občerstvoací stanici v Oldřůvkách, krásné místo s pohodovou atmosférou. Registrace v Mrsklesích tentokrát za 1* : ) Z OL ujeto 100 km. Važme si tohoto kousku přírody, měli bychom se jí inspirovat, a ne zastavovat kažou plochu a betonovat kde se dá. Libavá = inspirace a pro toho kdo dokáže vychutnat krajinu i duševní restart. Za rok nezapomeňte opět objednat Azuro : )
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Vážený příteli věřte, že se to pořadatelům moc dobře čte...Je vidět, že jste pochopil ducha Libavé i ducha Bílého kamene. Už dopředu můžeme slíbit, že na příštím ročníku této akce uděláme ještě víc pro to, aby se účastníci s touto obdivuhodnou krajinou co nejvíc seznámili - opravdu má nám všem co nabídnout. A dokáže být krásná i bez toho azura, jen trošku jinak - přejeme do dalších dnů hodně zdraví.
Eva Eva napsal(a) dne 5. 5. 2019 v 15:11:
Parádní akce, velké díky pořadatelům. Mimořádná pochvala za výbornou domácí polévku a ještě lepší bublaninu u stánku v Libavé. Jela jsem z Ol přes Bílý kámen, Zelený kříž, Libavou, Rabštýn do Šternberka. Díky super občerstvovačce jsem si trasu mohla prodloužit přes Dalov, celkem 80 km 😀
Markéta Markéta napsal(a) dne 3. 5. 2019 v 8:10:
Paradni akce, diky vsem organizatorum! Zajimava vystava v libavskem kostele. Jela jsem trasu mimo hlavni magistralu: Domasov - Libava - Stara Voda - Oldruvky - Potstat - Kozlov - Varhost - Kamen a parada, minimum lidi, pocasi perfektni, jak kdyby bylo objednane. 😀
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Jsme rádi, že se vám na akci líbilo - magistrále jste se mistrně vyhnula, to nedokáže každý a tam bývá občas"maso". Účastníci by opravdu měli doma věnovat víc času přípravě a naplánování výběru trasy pomocí počítače, kde je možnost vybrané trasy na mapě zvětšit, prohlédnout její převýšení, zaregistrovat pozoruhodnosti, atd. Tak ať se vám (i nám) daří i příští rok...
PetrH PetrH napsal(a) dne 3. 5. 2019 v 6:46:
Skvělá akce, pohodička. Na každém stanovišti jiný druh pivka, sluníčko, mírný vítr a většinou usměvaví účastníci. Ani bych neřekl, že nás bylo tolik 🙂 Díky organizátorům a za rok ahoj.
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
I pořadatelé se na vás těší - máme rádi usměvavé účastníky a těch usměvavých bylo letos opravdu dost a dost - přejeme hezkou celou cykloturistickou sezónu!
Vlasta S. Vlasta S. napsal(a) dne 2. 5. 2019 v 14:17:
Díky za povedenou akci. Na naší trase (z č. 47 do bývalého Smilova) bylo dobré značení. Předpokládali jsme, že tato trasa bude "klidnější", ale co už... Někteří cyklisté jsou na náš vkus zbytečně "divocí" a měli by být na sebe opatrnější. Možná se nemuselo stát to, co se na této trase stalo, že? Doufáme, že cyklista se brzy uzdraví.
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Přátelé, máte svatou pravdu, mnozí cyklisté jezdí na náš vkus doslova zběsile. Oni to opravdu většinou umí, ale taková jízda patří na závody s uzavřenou tratí, ne do přírody, kde se pohybují další účastníci, které svým jednáním ohrožují. My starší, kteří nedokážeme pochopit, proč se i za deště jezdí bez blatníků, těžko pochopíme mentalitu jedinců, řítících se nekontrolovatelnou rychlostí z kopce mezi kráčející turisty. I my věříme, že se ten kamarád ze svého pádu dostane bez následků a snad i poučí . (Jerry)
Markéta Markéta napsal(a) dne 2. 5. 2019 v 10:08:
Dobrý den, děkujeme organizátorům, povedená akce.
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Pochvalu rádi přijímáme, budeme se snažit i příští rok...
Alex Alex napsal(a) dne 30. 4. 2019 v 16:24:
Dobrý den, je možné dát ke stáhnutí i mapu, která byla k dispozici před cca 14 dny? Nebyla zaplácnutá reklamou a fotkami. Ve zpravodajích uvádíte, že máte krásné mapy, které nahrazují ty s raklamami, ale bohužel : / Klidně sem dejte obě, ať si každý vybere. Děkuji moc a těším se na zítřek.
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Verze mapy, o které píšete, je stažená a přepracovaná, resp. doplněná o další grafické a místopisné údaje. Z dvanácti reklamních sdělení, které byly loni na mapě našich předchůdců, zbylo jediné a to ne z reklamních důvodů. ale na překrytí prostoru, na který je účastníkům vstup zakázán v důsledku přímého ohrožení jejich života. Jeho topografické ztvárnění pro tuto akci je proto nežádoucí a postrádalo by smyslu, který Bílý kámen má. Na zítřek se společně těšme, bude hezky a jen hodinku staré zprávy hovoří o tom, že země libavská se po včerejších deštích zazelenala a po vrstvách prachu není ani stopy...
Věra Věra napsal(a) dne 30. 4. 2019 v 11:23:
Dobrý den, dá se na některých místech vně újezdu či na připravených parkovištích přespat s obytným vozem? Děkuji
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
I vám dobrý den - pořadatelé tuto službu neposkytují, je v plné kompetenci samospráv okolních obcí, na které se prosím obraťte
Markéta Veselá Markéta Veselá napsal(a) dne 30. 4. 2019 v 10:32:
Dobrý den, můžeme jako vstupní stanoviště využít Hlubočky - stanoviště 49? Na mapě je jako vstupní vyznačené, ale v přehledu vstupních stanovišť není toto místo uvedeno. Děkuji
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Určitě ano, vstupní stanoviště 49 Hlubočky naleznete přímo ve skiareálu v Hlubočkách. Omlouváme se za chybějící informaci v přehledu vstupních stanovišť a přejeme hezký den.
Tonda Tonda napsal(a) dne 29. 4. 2019 v 19:24:
Dobrý den, na internetových stránkách ČD jsem našel informace o cyklovlaku z Ostravy-Svinova do Budišova n. B. a zpět ---> https://bit.ly/2XUTQDA . Není škoda, že není uveden i na vašich stránkách? Hodně cyklistů by toto spojení určitě využilo. Kdyby Cyklovlak byl zveřejněn dříve určitě bych ho sám využil ale již mám s přáteli jiný plán. Děkuji.
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Dobrý večer - tato informace je pro nás stejně překvapivá, jako pro vás. Pořadatelé Bílého kamene tento spoj nezařizovali, ani nám nikdo o této iniciativě nic nesdělil - škoda...
František František napsal(a) dne 29. 4. 2019 v 18:37:
Dobrý den. Jen si dovolím upozornit, že historická mapa ke stažení z 3. voj, mapování, rozhodně není z let na mapě uvedených. Tato mapa je ze 20.-30. let 20.stol.
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Informaci o původu mapových podkladů jsme pouze převzali z mapového portálu, odkud tato mapa pochází. Je možné, že mapový podklad je z 19. stol., ale české názvy poukazují na úpravu ze 20. století.
Stanyk Stanyk napsal(a) dne 29. 4. 2019 v 14:20:
Dobrý den, hledal jsem na Vašem webu informaci o čase zahájení akce, tj. od kdy bude možné vyrazit na trať, ale tuto informaci jsem nenašel. Od kdy je tedy možné vyrazit? Předem děkuji za zprávu. S.
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
I vám dobrý den - akce probíhá od 7:00 do 16:00, což je uvedeno jako druhý bod propozic a dále ve Zpravodaji č.2 o průběhu akce. Čas 16:00 musí být dodržen k opuštění území vojenského újezdu, mimo něj (např. v Městě Libavá či na Staré Vodě, nebo v okolí Potštátu, na trase Heroltovice - Hrubá Voda - Hlubočky...) vás v pohybu nikdo omezovat nebude.
Mirek Mirek napsal(a) dne 29. 4. 2019 v 11:31:
Dobrý den, jaký povrch cest převažuje na trase Město Libavá_Smilov_Velká Střelná_Nová ves nad Odrou? Děkuji.
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Silnice z Města Libavá přes Smilov až do Velké Střelné velmi dobrý asfaltový povrch, z Velké Střelné do Nové Vsi a dále na Zelený kříž asfalt prokládaný častými děrami a výtluky. Během několika hodin bude na kamenickém webu zveřejněna tabulka povrchů všech tras podle nejnovějších poznatků pořadatelů. AKTUALIZACE: Hodnocení povrchů tras již naleznete v sekci Ke stažení.
Hana Hana napsal(a) dne 29. 4. 2019 v 8:52:
Hezký den, mám dotaz ohledně parkování auta - chceme jet na cyklistiku, ale přijedeme autem. Kdysi už jsme na akci byli pěšky i na kole, tehdy nebylo tolik vstupních míst:) Pro plánování trasy - jsou některá vstupní místa nedoporučená s ohledem právě třeba na nemožnost nebo komplikované parkování? Děkuji
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Mnoho let je nejproblémovější parkování v obci Kozlov, tomu se pokud možno vyhněte, protože tam jsou úzké příjezdové cesty doslova zasekané auty účastníků. Autem není možný příjezd ke vstupnímu stanovišti Smilovský mlýn a problematické je rovněž parkování v Nových Oldřůvkách. Předimenzovaný bývá Zelený kříž, ale tam stojí dlouhé kolony na příjezdové silnici, kde stání není zakázáno a je tam na žádost pořadatelů omezena rychlost projíždějících vozidel.
Robert Robert napsal(a) dne 28. 4. 2019 v 7:37:
Píšete, že u pramene Odry už není les. Na kterých trasách došlo ke změně krajiny - k odlesnění (vichřice, kůrovec, běžné lesnické práce)? Děkuji
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Vichřice a kůrovec zasáhly různým stupněm zkázy téměř všechny smrkové porosty na území naší akce. To se týká zejména oblasti pod Fidlovým kopcem, okolí Nové Vsi, Zeleného kříže včetně úplně odhalené přírodní rezervace Smolenská luka, okolí Barnovské přehrady a dalších lokalit. Prognóza lesníků je strašná: na Libavsku dojde k vykácení jehličnatých lesů do posledního smrku - bohužel zkáze začínají podléhat i porosty borovic...
Tomas Tomas napsal(a) dne 26. 4. 2019 v 13:52:
Dobry den. Muj dotaz je ohledne pokryti tras Bileho kamene signalem GSM. Na https://digi.ctu.cz/lte-pokryti/pokryti jsem zjistil, ze od Velke Strelne po Pivovarsky kopec neni signal ani jednoho operatora. Muzete prosim potvrdit nebo vyvratit informaci CTU ? Diky.
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Ano, nejen uveden úsek vojenského újezdu je špatně pokryt signálem operátorů. Obecně platí, že největší pokrytí vojenského prostoru má operátor T-Mobile, ale ani ten nedokázal udržet spojení ze všech míst tohoto území. Toto se lépe navazuje z vyvýšeným míst, ale i zde je často proměnné. I když jsme v posledních létech zaznamenali podstatné zlepšení, ani zdaleka nedosahuje standardů, na které jsme z "civilizovaného" prostředí zvyklí. Holt vojenský prostor má svá specifika...
Petr Petr napsal(a) dne 26. 4. 2019 v 10:12:
Dobrý den, na mapě jsou označena místa kde bude zdravotník, ale mne by zajímalo kde bude mít stanoviště " Rychlá záchranná služba (sanitka) " v případě většího úrazu nebo zdravotvího kolapsu. Děkuji
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Stanoviště rychlé záchranné služby se bude nacházet na křižovatce Velká Střelná. Při větších úrazech volejte číslo 155.
Jiří B. Jiří B. napsal(a) dne 22. 4. 2019 v 10:18:
Dobrý den, nemohu se dopátrat, co na mapách znamenají čísla v modrých kroužcích; pokud jsou k nim nějaké popisky, kde je najdu? Též prosím o upřesnění vstup. stan. č. 49, Hlubočky (bude to u Ski areálu?) Jak jsem si všimnul, z "finální" mapy zmizela odbočka z magistrály k památníku Jestřabí (bod 5); bude tam opravdu zákaz vstupu? Děkuji za odpovědi.
Odpověď na dotaz od: Milan Heřman
Čísla křižovatek budou stejná na mapě i na tabulích v terénu. Doufáme, že to účastníkům pomůže v orientaci, která jistě není vůbec snadná. Vstupní stanoviště Hlubočky je opravdu přímo u Ski areálu, u bobové dráhy, na kterou bude platit sponzorská akce 1+1 jízda zdarma. Odbočka na Jestřabí byla v našem původním plánu povolených cest, ale bohužel nebyla z bezpečnostních důvodů schválena. Je nám to líto a Vám, pozorným fanouškům Bílého kamene, se omlouváme.
Roman Šmíd Roman Šmíd napsal(a) dne 15. 4. 2019 v 10:18:
Proč neodpovídá barevně seznam tras s mapou?
Odpověď na dotaz od: Pořadatelé
Jednotlivé trasy jsou podbarveny náhodně, a to pouze pro jejich jednoduché rozlišení. V nejbližší době dáme ke stažení Výškové profily jednotlivých tras (z dílny našeho kamaráda Přemka Pavky), kde již jsou očíslovány křižovatky stejně tak, jako jsou v mapě. Hezký den.